From Isfahan to Poznan – premiera książki w ambasadzie Iranu

3 lipca 2024 r. odbyła się w ambasadzie Islamskiej Republiki Iranu premiera książki „From Isfahan to Poznan”, autorstwa prof. Radosława Fiedlera oraz Elliasa Aghili Dehnavi, wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uroczystość odsłonięcia książki odbyła się z udziałem Hosseina Gharibiego, Ambasadora Iranu w Polsce.

Publikacja opisuje interakcje kulturowe i historyczne między Iranem a Polską. Analizowane są w niej historyczne dokumenty dotyczące relacji między oboma krajami (choćby Traktat o Przyjaźni zawarty w 1927 r.). Omówione w książce zwycięstwa, trudności i punkty zwrotne pomagają w dalszym odkrywaniu trwałego partnerstwa kulturalnego obu narodów. Tego, co nas łączyło i… wciąż może łączyć.

Podczas spotkania odbyła się także żywa wymiana poglądów na temat rozwijania wspólnych działań kulturalnych, jak np.: wystawy irańskiego rękodzieła i wystawy zdjęć polskich uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Iranie podczas II wojny światowej. Serdecznie polecam zapoznać się z fascynującą publikacją, którą można zamówić poprzez kontakt z prof. Radosławem Fiedlerem, Elliasem Aghili Dehnavi oraz naszą fundacją.

Abhaseed Foundation Fund jest dumna, że mogła wesprzeć ten ambitny projekt! Kudos dla autorów!