O nas

Nasza misja

Abhaseed Foundation Fund (AFF) jest w istocie funduszem zalążkowym, a naszym celem jest założenie pierwszego w Polsce think-tanku zajmującego się obszarem Afryki Północnej i Środkowego Wschodu (MENA).

Gdy utworzymy think-tank, będzie służył jako platforma do prowadzenia niezależnych, obiektywnych, bezstronnych badań nad wieloma kwestiami, przed którymi – w związku z rozwojem sytuacji na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej – stoimy.

Dzięki temu mamy nadzieję wspierać dialog i współpracę między instytucjami, ludźmi i środowiskami biznesowymi w Polsce i właściwymi partnerami w MENA.

Nasza wizja

Zapewnienie niezbędnego podłoża organizacyjnego, funkcjonalnego i finansowego w celu współuczestniczenia w debacie politycznej i publicznej dotyczącej regionu MENA, w celu kształtowania lepszej przyszłości Polski i krajów regionu MENA.

Służymy także ekspertyzą regionalną i krajową.

Powyższa oferta realizowana jest w zakresie odpłatnych usług statutowych. AFF nie prowadzi działalności gospodarczej.

Oferta i instytucje partnerskie

Oferujemy szkolenia metodologiczne z zakresu wywiadu jawnoźródłowego, w tym HUMINT, a także doradzamy w kształtowaniu struktury kadrowej oraz organizacyjnej takiej komórki wraz z odpowiednim workflow’em.

Naszym kluczowym partnerem badawczym jest malijski Centre d’Analyse sur la Gouvernance et la Sécurité au Sahel (CAGS) / ONG Éveil.

Współpracujemy także z:

https://mil.link/

https://artur.tel/podcasty/

https://biznesalert.pl/

Nasz zespół